Náš projekt má za primární cíl ukázat atraktivitu tématu a dokázat, že návrh podobného rázu dokáže uskutečnit se správným nadšením úplně každý kutil.

Jako skupina studentů jsme se zapojili do programu Rady dětí a mládeže kraje Vysočina, kde jsme navrhli, že během akce Volný čas není Nuda vypustíme sondu na heliovém balónu do stratosféry.

Na sondě bude několik kamer, které budou ukládat záznam ve vysoké kvalitě do paměti.

Před samotným vypuštěním se odehraje několik malých tématických soutěží pro veřejnost o drobné ceny u našeho stánku. Krátce před vypuštěním se náš stánek předělá na promítací stan, kde bude možnost na projektoru sledovat přenos videa z následně vypuštěné sondy.

Po vypuštění sonda vyletí do výšky přibližně 30 km (do stratosféry) během dvou hodin, kde balón praskne. Následně se vysune padák a sonda bude 40 – 60 minut klesat. Po dopadu si pro sondu přijedeme. Během následujích dní poté zpracujeme všechna získaná data a zveřejníme je na tomto webu. Nejzajímavější asi budou záběry z kamer. Ze stratosféry je možné pozorovat zakulacení země nebo jsou vidět i hvězdy za dne.